دیوار مهربانی برای نذر کتاب  چاپ

تاریخ : چهارشنبه 23 دی 1394 در ساعت 23:17

با گسترش ایده دیوار مهربانی حکیم ارد بزرگ هر روز پیشنهاد تازه ایی برای گسترش و مردمی تر شدن آن مطرح می شود در تازه ترین این اخبار،  پیشنهاد آقای مجتبی شاکری عضو محترم کمیسیون فرهنگی، اجتماعی شورای شهر تهران را دیدم نکته ایی به نظرم رسید و آنهم آنکه چرا کمیسیونهای فرهنگی شورای شهر و یا مجلس شورای اسلامی  از طراح ایده دیوار مهربانی حکیم ارد بزرگ دعوت نمی کنند تا ضمن تجلیل از این شخصیت اجتماعی از توانایی ایشان در جهت گسترش چنین برنامه های فرهنگی استفاده کنند؟


ایجاد دیوار مهربانی برای نذر کتاب
عضو کمیسیون فرهنگی، اجتماعی شورای شهر تهران پیشنهاد داد دیوار مهربانی برای هبه و نذر کتاب ایجاد شود.
به گزارش سرویس«شهری» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، مجتبی شاکری با اشاره به برگزاری نمایشگاه یاد یار مهربان توسط شهرداری تهران گفت: چندسالی است که شهرداری پایتخت در راستای ارتقاء سطح علمی دانش آموزان توزیع متمرکز کتاب بین مدارس را انجام می دهد.

وی با بیان اینکه باتوجه به افزایش قیمت کتاب بخش زیادی از جامعه توان خرید آن را ندارند، افزود: از آنجایی که کتاب در سبد فعلی بسیاری از خانواده ها جایی ندارد، شهرداری با عملی انسانی توانسته سطح علمی افراد را ارتقا دهد.

بر اساس گزارش سایت شهرنوشت، عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران با بیان اینکه جشنواره یادیار مهربان همانند نذر کتاب اقدامی بسیار زیباست، خاطر نشان کرد: باید همه سازمان ها و مجموعه ها شهرداری تهران را الگو قرار داده و با هبه و نذر کتاب به گسترش فرهنگ کتابخوانی کمک کنند.

شاکری با بیان اینکه با گسترش وسایل ارتباط جمعی مردم و به خصوص کودکان کمتر به کتاب مراجعه می کنند، خاطرنشان کرد: باید دیوارمهربانی کتاب نیز شکل بگیرد تا انقلابی در تنوع و تعداد کتاب ها ایجاد شود؛ به گونه ای که جشنواره و نمایشگاه یادیار مهربان در افزایش سرانه مطالعه آینده سازان کشور می تواند گامی بلند بردارد.


دیوار های سرزمینم ایران، باید رنگ مهر و مهربانی بر خود بگیرند. حکیم ارد بزرگ

((ایرانیان همواره در جهان پرچمدار مهر و مهربانی بوده اند... آنهایی که مهر ورزیده اند، جاودانه شده اند... و چه زیباست فصل رویش مهر و دوستی... دیوارهای ایران شهرمان را با مهر پرشکوفه کنیم و آنچه داریم را بر آن بیاویزیم و به هم ببخشیم ... این گام کوچک امروز ما ، یادگاری باشکوه خواهد بود برای فرزندانمان و دودمانهای پسین، از مردم مهرورز زمانه ما ... همدیگر را عاشقانه دوست بداریم که سفر زندگی کوتاه است ... حکیم ارد بزرگ))

ایده دیوار مهربانی حکیم ارد بزرگ هر چند خیلی دیر ( چون نخستین بار در  1390 مطرح شد ) در سطح جامعه بدرستی مطرح شد اما خوشبختانه رفته رفته در همه جای ایران در حال شکل گیری و رشد است . این وبلاگ به این اقدام خیرخواهانه می پردازد و اخبار مربوط به اقدامات انساندوستانه هموطنان عزیزمان در قالب دیوار مهربانی را پوشش می دهد .  پس اگر شما هم در شهر ، روستا، ده و یا مدرسه و اداره و..... اقدام به ایجاد دیوار مهربانی کردید می توانید عکس و خبر آن را برای ما بفرستید تا در این وبسایت ویژه این امر قرار داده شود.

http://s3.picofile.com/file/8230675026/divaremehr.jpg


نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیکی :
وب / وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد