دیوار مهربانی در زندان سپیدار اهواز  چاپ

تاریخ : چهارشنبه 23 دی 1394 در ساعت 22:01
طرح دیوار مهربانی به زندان سپیدار اهواز رسید

در اخبار استان ها دی ۲۲, ۱۳۹۴
IMG-20160112-WA0013

برای اولین بار در زندانها، دیوار مهربانی که نوعی اقدام انسان دوستانه  در راستای کمک به انسانهای نیازمند از آنچیزی است که  برای استفاده فردی نیز دارای ارزش است، در زندان سپیدار اهواز دائر شد و طرفداران زیادی هم پیدا کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی زندانهای خوزستان ، معاون سلامت، اصلاح و تربیت اداره زندان سپیدار اهواز با اعلام خبر فوق افزود: “دیوار مهربانی” طرحی است نوع دوستانه که چندی است در شهرهای مختلف کشور  مرسوم شده، افراد البسه و اخیرا نیز برخی لوازم زندگی را که دارای کیفیت و کاربرد هم هست انفاق میکنند و در مکانهائی تحت عنوان دیوار مهربانی شهرت یافته است قرار میدهند تا افرادی که نیاز مند هستند در  فضائی آکنده از رافت انسانی از آن حسب نیاز استفاده کنند.

داود بیاتی تصریح کرد: با فرهنگسازی اداره فرهنگی این زندان، دیوار مهربانی با شعار ” اگر نیاز نداری بذار و اگر نیاز داری بردار ” در محل کریدور مرکزی  راه اندازی شده و زندانیان نیز البسه کیفی خود را در محل مذکور قرار داده اند تا آندسته از زندانیان که دارای بضاعت مالی نیستند، ملاقاتی ندارند و در تهیه البسه مورد نیاز معذوریت دارند از آن استفاده کنند.

وی افزود: آشناسازی و مانوس نمودن زندانیان با معارف اخلاقی و رفتارهای انسانی  از شاخصه های بارز اصلاح رفتار و اندیشه مجرمانه زندانیان است تا پس از آزادی بتوانند با بینشی جدید در رعایت حقوق شهروندی و فردی دیگر احاد جامعه همت کنند، لذا این اقدام و طرح دیوار مهربانی در کنار گلریزان آزادی افراد بی بضاعت و بدهکار و نادم از بزه که توسط زندانیان انجام میپذیرد نیز از جمله اقدامات رویه های شایسته است که در زندان انجام میپذیرد و مدیریت زندان از این اقدامات ارزشی و اخلاقی حمایت مینماید.


دیوار های سرزمینم ایران، باید رنگ مهر و مهربانی بر خود بگیرند. حکیم ارد بزرگ

((ایرانیان همواره در جهان پرچمدار مهر و مهربانی بوده اند... آنهایی که مهر ورزیده اند، جاودانه شده اند... و چه زیباست فصل رویش مهر و دوستی... دیوارهای ایران شهرمان را با مهر پرشکوفه کنیم و آنچه داریم را بر آن بیاویزیم و به هم ببخشیم ... این گام کوچک امروز ما ، یادگاری باشکوه خواهد بود برای فرزندانمان و دودمانهای پسین، از مردم مهرورز زمانه ما ... همدیگر را عاشقانه دوست بداریم که سفر زندگی کوتاه است ... حکیم ارد بزرگ))

ایده دیوار مهربانی حکیم ارد بزرگ هر چند خیلی دیر ( چون نخستین بار در  1390 مطرح شد ) در سطح جامعه بدرستی مطرح شد اما خوشبختانه رفته رفته در همه جای ایران در حال شکل گیری و رشد است . این وبلاگ به این اقدام خیرخواهانه می پردازد و اخبار مربوط به اقدامات انساندوستانه هموطنان عزیزمان در قالب دیوار مهربانی را پوشش می دهد .  پس اگر شما هم در شهر ، روستا، ده و یا مدرسه و اداره و..... اقدام به ایجاد دیوار مهربانی کردید می توانید عکس و خبر آن را برای ما بفرستید تا در این وبسایت ویژه این امر قرار داده شود.
http://s3.picofile.com/file/8230675026/divaremehr.jpgنظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیکی :
وب / وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد