دیوار مهربانی در شهر بجنورد  چاپ

تاریخ : جمعه 11 دی 1394 در ساعت 07:18

دیوار مهربانی در شهری دیگر از سرزمین مهربانان و اینبار شهر بجنورد

گزارش بجنا از دیوار های شهرمان که بوی مهربانی می دهند:
"دیوارها ما را به یاد فاصله می‌اندازد، اما در برخی از خیابان های بجنورد، دیوارها باعث شد آدم ها به یکدیگر نزدیک‌تر شوند." نام یکی از دیوارهای خیابان فردوسی بجنورد دیوار مهربانی شد، این دیوار در خیابان فردوسی بعد از پارک فردوسی واقع شده است، روی این دیوار نوشته شده است: "اگر نیاز نداری بذار و اگر نیاز داری بردار"
دیوارهای بجنورد مهربان شدند/ایجاد دیوار مهربانی در خیابان فردوسی بجنورد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بجنا،"دیوارها ما را به یاد فاصله می‌اندازد، اما در برخی از خیابان های بجنورد، دیوارها باعث شد آدم ها به یکدیگر نزدیک‌تر شوند."

نام یکی از دیوارهای خیابان فردوسی بجنورد دیوار مهربانی شد، این دیوار در خیابان فردوسی بعد از پارک فردوسی واقع شده است، روی این دیوار نوشته شده است: "اگر نیاز نداری بذار و اگر نیاز داری بردار"


ایجاد دیوارهایی با نام "دیوار مهربانی"ابتکاری است که از چندی پیش در شهرهای بزرگ کشور رایج شده است و در حال حاضر چند روزی است که به بجنورد رسیده است،می تواند به کاهش فقر در جامعه کمک نماید.

امیدواریم این دیوارها در سطح شهرمان بجنورد گسترش پیدا کند و با استقبال خوب همشهری های عزیز بجنوردی روبه رو شود تا این که در زمستان همه نیازمندان به لباس گرمایشی در شهر بجنورد بی نیاز شوند.

صدای این ابتکار فوق العاده ایرانی " دیوارهای مهربانی" به آن سوی مرزها هم رسیده است،چندی پیش نشریه بین المللی دیلی تلگراف بریتانیا در گزارشی به دیوارهای مهربانی در شهرهای ایران پرداخت که مورد استقبال مخاطبان این نشریه در شبکه های اجتماعی قرار گرفت.

یادمان باشد در سرمای استخوان سوز زمستان، شهر ما به این دیوارهای مهربانی بیشتر از هر زمان دیگری نیاز دارد. هرکدام از ما می‌توانیم یک دیوار مهربانی بسازیم؛ و به امید روزی که آن‌قدر مهربان باشیم که نیازی به این دیوارها نباشد.

"یاد من باشد فردا دم‌ِصبح

جور دیگر باشم

بد نگویم به هوا، آب، زمین

مهربان باشم با مردم شهر..."

انتهای پیام//

 آیا می دانستید نخستین بار ایده ایجاد دیوار مهربانی در سال 1390 توسط حکیم ارد بزرگ (فیلسوف مشهور کشورمان) داده شد ؟

برای دیدن مسیر رشد این کار انساندوستانه حتما  به آدرس زیر سر بزنید :

http://hekmat.dust.tv/t225-topic

دیوار های سرزمینم ایران، باید رنگ مهر و مهربانی بر خود بگیرند. حکیم ارد بزرگ


((ایرانیان همواره در جهان پرچمدار مهر و مهربانی بوده اند... آنهایی که مهر ورزیده اند، جاودانه شده اند... و چه زیباست فصل رویش مهر و دوستی... دیوارهای ایران شهرمان را با مهر پرشکوفه کنیم و آنچه داریم را بر آن بیاویزیم و به هم ببخشیم ... این گام کوچک امروز ما ، یادگاری باشکوه خواهد بود برای فرزندانمان و دودمانهای پسین، از مردم مهرورز زمانه ما ... همدیگر را عاشقانه دوست بداریم که سفر زندگی کوتاه است ... حکیم ارد بزرگ))
نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیکی :
وب / وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد