دیوار مهربانی در شهر جیرفت  چاپ

تاریخ : جمعه 11 دی 1394 در ساعت 04:21

دیوار مهربانی در شهری دیگر از سرزمین مهربانان و اینبار شهر جیرفتطرح دیوار مهربانی به منظور جمع آوری لباس و وسایل اضافی مورد نیاز برای نیازمندان با شعار ” نیاز نداری بزار ، نیاز داری بردار” در جیرفت به اجرا درآمد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دقیانوس  مدتی است که  طرح  دیوارهای مهربانی میان مردم و فعالان اجتماعی شنیده می شود و این طرح در برخی از شهر های کشور به صورت های مختلف در حال اجرا است ، به گونه ای که مردم لباس هایی که به آن احتیاج ندارند را روی این دیوار قرار می دهند تا نیازمندان بتوانند از آن ها استفاده کنند.

اما کمپین “دیوار مهربانی” رفته رفته در حال تبدیل شدن به یک سنت در سراسر کشور می شود و از سوی دیگر بازتاب رسانه ای جهانی پیدا کرده است.

در جیرفت نیز عده ای از جوانان نوعدوست  با انتخاب یکی از دیوارهای شهر(دیوار کوچه جنب سالن شهید زحمتکشان) شروع به جمع آوری لباس ها و وسایلی مورد نیاز برای نیازمندان است.

دیوار مهربانی، ایده زیبایی که از پاییز امسال در چند شهر ایران شکل گرفته است، به شهر جیرفت رسید، تا گرمای سخاوت دل های افراد نوع دست گرمابخش افراد نیازمند شود.
 این روزها حال و هوای کوچه جنب اداره راهنمایی ، رانندگی و سالن ورزشی شهید زحمتکشان جیرفت متفاوت از روزهای قبل است، زیرا شماری از جوانان این شهر در یک حرکت فرهنگی بانی امری خیری شده اند که حسن نوع دوستی را در آحاد مردم زنده می کند.
دیوار مهربانی جیرفت
شماری از جوانان این شهر با رنگ دیوار مهربانی و نصب چند چوب لباسی مردم را به کمک برای تامین پوشاک نیازمندان دعوت کرده اند.
بر روی این دیوار شعار داری بزار و نداری بردار به چشم می خورد و این مکان تجلی زیباترین حس انسان دوستی ،عاطقه و گذشت است.
کم نیست کسانی که نمی توانند برخی نیازهای خود از جمله پوشاک زمستانی تهیه کنند که ایجاد دیوار مهربانی فرصت خوبی را برای دوستداران کمک به هم نوع ولو با هدیه یک دست لباس فراهم کرده است .
مردم شهرستان جیرفت می توانند لباس های گرم، کیف و کفش های اضافه خود در سایزهای بزرگ، بچه گانه، زنانه، مردانه،دخترانه و پسرانه را در این محل قرار دهند تا از این طریق بتوان در فصل سرما به نیازمندان این شهر ستان کمک کرد.

در روزهای گذشته رسانه ها و خبرگزاری های مختلف جهانی از جمله بی بی سی ،سی ان ان و گاردین و… درباره گسترش “دیوار مهربانی” و کمپینی به نام “پایان کارتن خوابی” در ایران و بازتاب آن در فضای مجازی و تاثیرات آن در زمستان سرد ایران مطالبی منتشر کرده اند.

آیا می دانستید نخستین بار ایده ایجاد دیوار مهربانی در سال 1390 توسط حکیم ارد بزرگ (فیلسوف مشهور کشورمان) داده شد ؟

برای دیدن مسیر رشد این کار انساندوستانه حتما  به آدرس زیر سر بزنید :

http://hekmat.dust.tv/t225-topic

دیوار های سرزمینم ایران، باید رنگ مهر و مهربانی بر خود بگیرند. حکیم ارد بزرگ


((ایرانیان همواره در جهان پرچمدار مهر و مهربانی بوده اند... آنهایی که مهر ورزیده اند، جاودانه شده اند... و چه زیباست فصل رویش مهر و دوستی... دیوارهای ایران شهرمان را با مهر پرشکوفه کنیم و آنچه داریم را بر آن بیاویزیم و به هم ببخشیم ... این گام کوچک امروز ما ، یادگاری باشکوه خواهد بود برای فرزندانمان و دودمانهای پسین، از مردم مهرورز زمانه ما ... همدیگر را عاشقانه دوست بداریم که سفر زندگی کوتاه است ... حکیم ارد بزرگ))
نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیکی :
وب / وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد