دیوار مهربانی در شهر بوشهر  چاپ

تاریخ : پنج‌شنبه 10 دی 1394 در ساعت 12:36

دیوار مهربانی در شهری دیگر از سرزمین مهربانان و اینبار شهر بوشهر


«دیوار مهربانی» توسط جمعی از شهروندان نیکوکار بوشهری با هدف تامین البسه برای افراد بی‌بضاعت راه‌اندازی شد.

این اقدام که با پیشگامی جوانان شیرازی کلید خورد، در استان بوشهر از حدود دو هفته پیش در محله علی آباد برازجان از مناطق کم برخوردار این شهر کلید خورد، سپس تصاویر همین دیوار در برخی از نقاط گناوه نظیر مقابل گلزار شهدا یا روبروی مخابرات این شهر در فضای مجازی دست به دست شد. 

حالا چند وقتی است که جوانان نیکوکار بوشهر دیوار مهربانی را در برخی از مناطق این شهر راه اندازی کرده اند که براساس اطلاعاتی که داریم شامل خیابان مبعث، ابتدای خیابان باهنر، روبروی پاساژ آزادگان و روستای هلیله می باشد.

بر روی این دیوارها بنرهایی با شعار «لازم داری بپوش، لازم نداری بپوشان» یا «نیاز داری بردار، نیاز نداری ببخش» به چشم می‌خورد تا نیک‌اندیشان به کمک تشویق شوند و افراد بی‌بضاعت نیز در صورت نیاز از لباس‌های نصب شده روی دیوار مهربانی استفاده کنند. این کار ابتکاری پیش از این نیز در چند شهر دیگر اجرا شده است.

"دیوار مهربانی" نخستین بار از ابتدای آذرماه و همزمان با سرمای هوا، توسط چند جوان ناشناس در دو نقطه خیابان قدمگان شیراز پایه گذاری و کاغذی روی آن نصب شد که از شهروندان درخواست می شد لباس های شسته شده را بیاورند و اگر جا لباسی پر است، خوشحال می شویم لباس ها را بعدا بیاورید.

انتشار تصاویر این اقدام در فضای مجازی باعث شد تا شهرهای دیگر هم از این حرکت الگوبرداری کرده و جالب اینجاست که پایه گذار اغلب این اقدامات جوانان می باشند.

تعداد لباس های نصب شده در برخی از این محل ها نشان از استقبال مردمی دارد، ضمن اینکه شهروندانی که در دیوار مهربانی مشارکت دارند با خرسندی تاکید می کنند که مطمئن هستند در سرمای این روزها، نیازمندان واقعی می توانند بخشی از مایحتاج خود را تامین کنند.


دیوار های سرزمینم ایران، باید رنگ مهر و مهربانی بر خود بگیرند. حکیم ارد بزرگ


((ایرانیان همواره در جهان پرچمدار مهر و مهربانی بوده اند... آنهایی که مهر ورزیده اند، جاودانه شده اند... و چه زیباست فصل رویش مهر و دوستی... دیوارهای ایران شهرمان را با مهر پرشکوفه کنیم و آنچه داریم را بر آن بیاویزیم و به هم ببخشیم ... این گام کوچک امروز ما ، یادگاری باشکوه خواهد بود برای فرزندانمان و دودمانهای پسین، از مردم مهرورز زمانه ما ... همدیگر را عاشقانه دوست بداریم که سفر زندگی کوتاه است ... حکیم ارد بزرگ))


نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیکی :
وب / وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد