دیوار مهربانی در شهر سنقر  چاپ

تاریخ : پنج‌شنبه 10 دی 1394 در ساعت 11:57

دیوار مهربانی در شهری دیگر از سرزمین مهربانان و اینبار شهر سنقر


موج دیوار مهربانی به سنقر رسید/دیوارهایی که از مهربانی به باغچه تبدیل شدند
مرصاد نیوز : دیوار مهربانی توسط جوانان خیر سنقری برای یاری رساندن به نیازمندان برپا شد؛ دیواری که رنگ ریا ندارد اما بوی مهربانی می دهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد به نقل از سهیل سنقر، دیوار مهربانی توسط جوانان خیر سنقری برای یاری رساندن به نیازمندان برپا شد؛ دیواری که رنگ ریا ندارد اما بوی مهربانی می دهد.

 

شهروندان می توانند برای کمک به مستمندان لباس‌هایی را بر روی این دیوار آویزان کنند تا نیازمندان از این لباس‌ها در سرمای سوزان زمستان خود را گرم نگه دارند.

 

موج دیوار مهربانی مدتی است در کشور آغاز شده و همچون سیل، شهر به شهر می گردد تا با بهره گیری از فضای مجازی، تصاویر و بازخوردها به دست شهروندان برسد و آنان در اقدامی نوع دوستانه لباس هایی که نیاز ندارند را به نیازمندان برسانند.

 

امیرعباس یکی از جوانان خیّر و فعال در این زمینه در گفتگو با سهیل سنقر اظهار داشت: در سال های اخیر اتفاقات و فعالیت های فراوانی افتاده است و کمپین های مردمی زیادی این مهم را پی گرفته اند باید قبول کرد که گاهی نباید تمام مسئولیت را بر عهده ی دولت یا نظام گذاشت.

 

وی با بیان اینکه گاهی باید بند کفش ها را محکم کرد و خودمان شروع کنیم، افزود: فقر زدایی یکی از مهم ترین اصول اولیه انقلاب است در این سال ها کارهای فراوانی توسط کمیته امداد امام خمینی(ره) و اداره بهزیستی و دیگر ارگان ها انجام شده است ولی باید قبول کرد کارها به اندازه کافی نبوده است.

 

صیفوری ادامه داد: امروز ما نیز همگام با تمام هموطنان خیر خود که در شهرهای مختلف اقدام به بر پایی دیوار هایی پر از مهربانی کرده اند با کمک خیرین و بزرگان شهر اقدام به برپایی این عمل خدا پسندانه کرده ایم البته با کمی تغییر با پیشنهاد جناب عمرانی شاعر گرانقدر شهر که نظر شان در این راستا بود که دیوار به معنی مانع است و جنبه خوبی ندارد با تغییر نام دیوار مهربانی به باغچه مهربانی این مهم را به انجام رساندیم.

 

وی تاکید داشت: وجود باغچه مهربانی حمایت همه جانبه مردم را می طلبد و با نصب لباس های قابل استفاده خود هم باعث دلگرمی ما و هم باعث دلخوشی بزرگواران بی بضاعت شهر می شود.

 

این فعال مدنی ابراز داشت: باغچه مهربانی کاملا بصورت مردمی برپا گردیده است و تحت نظر هیچ ارگان و نهادی نیست  ولی جا دارد از حمایت های فرماندار ، مسئول اداره بهزیستی و کمک مالی و معنوی خیرین شهر تشکر کنیم.

باغچه مهربانی شماره یک مردمی آدرس : سنقر - سه راه سیلو -جنب فروشگاه اعظمی

 

 

   باغچه مهربانی شماره دو مردمی آدرس : سنقر - کمربندی آیت الله غفاری جنب پرده سرای گل سرخ  


 

 دیوار های سرزمینم ایران، باید رنگ مهر و مهربانی بر خود بگیرند. حکیم ارد بزرگ((ایرانیان همواره در جهان پرچمدار مهر و مهربانی بوده اند... آنهایی که مهر ورزیده اند، جاودانه شده اند... و چه زیباست فصل رویش مهر و دوستی... دیوارهای ایران شهرمان را با مهر پرشکوفه کنیم و آنچه داریم را بر آن بیاویزیم و به هم ببخشیم ... این گام کوچک امروز ما ، یادگاری باشکوه خواهد بود برای فرزندانمان و دودمانهای پسین، از مردم مهرورز زمانه ما ... همدیگر را عاشقانه دوست بداریم که سفر زندگی کوتاه است ... حکیم ارد بزرگ))
نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیکی :
وب / وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد