دیوار مهربانی در شاهین شهر  چاپ

تاریخ : پنج‌شنبه 10 دی 1394 در ساعت 07:39

دیوار مهربانی در شهری دیگر از سرزمین مهربانان و اینبار شاهین شهر  

دیوار مهربانی به شاهین شهر رسید
دیوار مهربانی به شاهین شهر رسید

همزمان با فرارسیدن سرمای شدید زمستان در ایران، ایرانی ها به ایجاد «دیوارهای مهربانی» روی آورده اند، جایی که مردم به سادگی می‌توانند کت یا دیگر لباس‌های گرم خود را به بی‌خانمان ها هدیه کنند.

 
ایده کار بسیار ساده است چند قلاب و گیره روی دیواری رنگی نصب می شود و کنار آنها نیز این جملات نوشته می‌شود:« نیاز نداری بگذار، نیاز داری بردار». 
 
این ایده نخستین بار به شکل خودجوش در شهر مشهد دیده شد و به سرعت در سراسر کشور در حال تکثیر میباشد .
 
خوشبختانه این فرایند به شاهین شهر هم رسید و مسجد و حسینیه ولی عصر در خیابان حافظ شمالی اولین دیوار مهربانی را در شاهین شهر احداث نمود تا انشاء الله در سراسر محله ها و خیابانها شاهد تعداد انبوه این دیوارهای مهربانی باشیم .
 
 
دیوار مهربانی جنب مسجد ولی عصر واقع در خیابان حافظ شمالی
 
 
شاید بعضی عنوان دارند که ممکن است برخی از این دیوارها سوء استفاده کنند که در جواب باید گفت که اگر این ایده در هر محله و خیابانی فراگیر شد مطمئنا اشکالات آن هم مرتفع میگردد به قول مبتکر این طرح ،  یک بنده خدایی کنار آبگرمکن مغازه‌اش چای کیسه‌ای و قند گذاشته بود تا مردم استفاده کنند. روز اول مردم همه‌اش را بردند. روز دوم و سوم همین اتفاق افتاد. در هفته بعد مردم نصف چای‌ها و قندها را بردند. بعد از مدتی ماجرا عادی شد. آن عده سوءاستفاده‌گر فهمیدند هر وقت بیایند آنجا قند و چای هست.
 

همچنین در برخی از شهرها  جمعی از هموطنان و نهادهای خیریه یخچال مهربانی را براه انداخته اند که در آن افراد خیر و نیکوکار برای نیازمندان و کارتن خواب ها غذا و مواد خوراکی می گذارند.
 
 
 
 
 
دیوار مهربانی در سایر شهرها
 
 
 
 
 
 
 
دیوار های سرزمینم ایران، باید رنگ مهر و مهربانی بر خود بگیرند. حکیم ارد بزرگ


نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیکی :
وب / وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد