X
تبلیغات
رایتل
(( دیوار های سرزمینم ایران، باید رنگ مهر و مهربانی بر خود بگیرند. حکیم ارد بزرگ )) اخبار مربوط به "دیوار مهربانی" ( ایستگاه مهربانی) در این وبلاگ پوشش داده می شود. خبر و عکس خود را برایمان بفرستید تا منتشر شود.

دیوار مهربانی در امین شهر

پنج‌شنبه 10 دی 1394 ساعت 06:11

دیوار مهربانی در شهری دیگر از سرزمین مهربانان و اینبار  امین شهر


مراسم رونمایی از دیوار مهربانی در امین‌شهر برگزار شد.

این روزها اگر گذرتان به پارک امینشهر بیفتد ، چشمتان به دیواری می‌خورد که نه چندان شکیل است و نه معماری آنچنانی دارد، دیواری کوتاه و آجری که قسمت انتهایی‌اش، فاصله بین انسان‌ها را از میان برداشته است.

دیوار ممکن است از هر جنسی باشد، از آجر و سیمان و یا از خشت و سنگ، گاهی هم نقاشی‌های روی دیوار معرف آن چیزی است که در پشت دیوار است، مثل نقاشی‌های کودکانه روی دیوار یک مهد کودک…
دیوار ممکن است کج باشد یا راست، ممکن است بلند باشد یا کوتاه، اما هرچه باشد حفاظی است که می‌تواند، خانه‌ای را از خانه دیگر جدا کند و حریم را معنی دهد.

هر کس می‌تواند در خیال خود دیواری داشته باشد، یکی از تنهایی به دور خود دیوار بکشد، آن دیگری دیواری کوتاه‌تر از دیوار خود را نبیند و یا دیگری دیواری بلند برای حاشا کردن بسازد.

و حالا دیواری که دانه‌دانه آجرهای آن، شرمنده دستان سخاوتمند شهروندان امینشهری شده است، به خود می‌بالد که نگاه تمامی رهگذران، بر آن دوخته شده است.

امسال که زمستان، نیمی از آخرین روزهای پاییز هزار رنگ را به اختیار گرفته است، دستان سرمازده کودکی که صبح با «هاکردن» انگشتان کوچکش روانه مدرسه بود، یا آن مردی که دور میدان با لباس رنگ و رو رفته به انتظار می‌ایستد تا شاید کسی از آنجا رد بشود و کارگر بخواهد و یا … می‌توانند در پناه این دیوار کوتاه، گرم شوند و به زمستان لبخند بزنند، لبخندی که با دستان جمعی خَیر به آنان اهدا می‌شود.

این دیوار هر روز پر از لباس و کفش و دیگر وسایل می‌شود و هر شب این لباس‌ها را نیازمندان بر می‌دارند، آنان که نیاز ندارند می‌بخشند و آنان که دلخوش به خیرخواهی هستند، نیاز خود را از پس این دیوار برطرف می‌کنند و اینچنین است که دیوار واسطه خوبی‌ها می‌شود تا دیگر دستان هیچ کودکی یخ نبندد.

              </tag>
					  </div>
					  <div class=
نوشته شده توسط: مهربون چاپ

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نظر شما
نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد